Benátky 2007

Krátky tak trochu fotoreport z návštevy Benátok. Katka ich ešte nevidela a keďže ja áno, ale už veľmi dávno v roku 1990 🙂 (autobusový zájazd Karosou Košice – Bratislava – Viedeň – Benátky a späť), tak sme neváhali. Využili sme akciové ceny leteniek SkyEurope Viedeň – Treviso. Treviso je mestečko 40 km severne od Benátok, s ktorými je spojené železnicou. Tak ako SkyEurpe, aj hotel Carletto kde sme boli ubytovaní, už medzičasom skrachovali.

Po prílete na mini Aeroporto di Treviso, sme sa busom MHD prepravili do centra mesta a odtiaľ sme sa snažili pešo dostať na hotel. Cestou nás obiehal bus MHD ktorý išiel tým istým smerom, takže sme trochu ušetrili nohy. Páčilo sa mi, že šoféri autobusov sa vždy pekne pozdravili. Nastupovalo sa iba prednými dverami a lístky sa kupovali priamo u šoféra.

Hotelová izba bola celkom ok, aj hotel pôsobil čisto. Po ubytovaní sme sa vydali späť do mesta na túlačky. Dali sme kávu, zmrzlinu, nejaké jedlo. V meste na parkovisku robil predajca Ducati nejakú promo akciu. Kto chcel, mohol sadnúť na motorku a povoziť sa. To mi vtedy prišlo ako nepredstaviteľné u nás a asi ani teraz by to nebolo inak.

Po trápnych raňajkách ktoré boli v cene izby (7 days croissant a instantná káva z automatu, fuj) sme sa ráno vlakom presunuli do Benátok. Plán bol jednoduchý – sadnúť na vaporetto (lodný MHD autobus v Benátkach), chytiť na ňom dobrý flek v predu a nechať sa previezť celým Canal Grande

…až na konečnú – ostrov Lido. Na Lide sme sa poprechádzali, dali sme parádne kapučíno a pozreli sme pláž.

Ďalším vaporettom sme sa previezli späť do Benátok na Námestie sv. Marka, kde sme si dali v tamojšom McD obed, ale bola to katastrofa. Asi najhorší mekáč aký sme v živote videli.

Potom sme sa presunuli k najznámejšiemu mostu Benátok – k Rialtu. Tu sme sa tiež pomotali uličkami a podvečer sme sa vlakom presunuli späť do Trevisa.

Ďalší deň ráno sme odleteli domov. Nad Viedňou sme krúžili dobrých 20 minút kým nás pustili na dráhu, inak bola cesta ok a bez problémov.

Benátky sú fasa, určite treba vidieť kým stoja. Má to svoje čaro, ale viac ako pol dňa sa mi tam nechcelo byť. Všade plno ľudí, aj mimo sezóny. Ceny riadne prehnané a divný smrad k tomu ako bonus.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *